„II SPOTKANIE Z PIOSENKĄ ŻOŁNIERSKĄ”

Dnia 10 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Nowych Piekutach odbyło się  „II SPOTKANIE Z PIOSENKĄ ŻOŁNIERSKĄ” z udziałem 6-latków, dzieci z „Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk”, przedstawicieli Grypy Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii Plis, rodziców oraz dziadków i babć. Dziadkowie mieli możliwość wspólnie z wnuczętami zaśpiewać wybraną  pieśń  patriotyczną. Uroczystość uświetnił występ członków GRH PLIS.

Poprzez wspólne śpiewanie, radośnie czciliśmy Polskę i Niepodległość oraz pomięć naszych Bohaterów . Śpiewając podtrzymujemy  tradycje jak również pragniemy pokazać, że patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska podziękowała wszystkim występującym i przybyłym  na spotkanie, pogratulowała talentu i odwagi,  podkreśliła że ta lekcja historii i patriotyzmu na długo zostanie wszystkim w pamięci.