XIX EDYCJA KONKURSU APOSTOŁA

11 czerwca 2016 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie  odbył się finał XIX edycji „ Konkursu Apostoła”. Uczniowie Zespołu Szkół w Nowych Piekutach kolejny raz wzięli w nim udział. Opiekę nad nimi sprawowały panie: Wiesława Jankowska, Eugenia Pogorzelska oraz ksiądz proboszcz Tadeusz Sołtysik. Konkurs łączył w sobie wiele wartości takich jak: wspólnota, przyjaźń, dobra zabawa, integracja oraz zdrowa rywalizacja. Głównym celem było poznanie Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz sylwetki św. Wincentego Pallottiego. Zmaganiom intelektualnym towarzyszyła rywalizacja sportowa. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie wzięli udział zarówno w części intelektualnej, jak i sportowej. Bardzo nas cieszą wyniki , jakie zostały osiągnięte w większości kategorii konkursowych.

Należy podkreślić, iż nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą w kategorii religijnej. W finale „Konkursu Apostoła” Agnieszka Mioduszewska z kl. III a gim. zajęła II miejsce , a Sylwia Zarzecka  również z kl. III a gim.- III miejsce.

W konkurencjach sportowych szkół podstawowych najlepsze wyniki osiągnęli:

• Sebastian Skorupski I miejsce w biegu na 100 m
  • Maciej Saniewski    II miejsce w biegu na 100 m
  • Karol Baranowski    I miejsce w biegu na 1000 m
  • Julita Saniewska     I miejsce w biegu na 1000 m

W konkurencjach sportowych szkół gimnazjalnych najlepsze wyniki osiągnęli:

• Wiktoria Sieńko      I miejsce w biegu na 100 m
  • Milena Pietreniuk    III miejsce w biegu na 1000m
  • Damian Poletyło      II miejsce w biegu na 1000m
  • Adrian Niemyjski     III miejsce w biegu na 100 m

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Julia Sasinowska, a III Anita Niemyjska – uczennice szkoły podstawowej.  Katarzyna Radziszewska, uczennica gimnazjum zajęła III miejsce. Oprócz tego kilka prac pozostałych gimnazjalistek zostało wyróżnionych.   Wszystkim uczestnikom konkursu za postawę i osiągnięte wyniki należą się gratulacje.