Wyśpiewamy Wam Historię…

Dnia 8 listopada w Zespole Szkół w Nowych Piekutach odbyło się „SPOTKANIE Z PIOSENKĄ ŻOŁNIERSKĄ” z udziałem 6-latków, dzieci z „Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk”, przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii Plis, rodziców oraz dziadków i babć. Dziadkowie mieli możliwość wspólnie z wnuczętami zaśpiewać wybraną  pieśń  patriotyczną. Uroczystość uświetnił występ członków GRH PLIS.

Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Wyśpiewamy Wam Historię…”. Poprzez wspólne śpiewanie radośnie czciliśmy Polskę i Niepodległość oraz pomięć naszych Bohaterów . Śpiewając, podtrzymujemy  tradycje, jak również pragniemy pokazać, że patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska podziękowała wszystkim występującym i przybyłym  na spotkanie, podkreśliła, że ta lekcja historii i patriotyzmu na długo zostanie wszystkim w pamięci oraz zapewniła, że takie spotkanie nie będzie jednorazowym wydarzeniem, lecz znajdzie kontynuację w następnych latach.