Wycieczka do muzeum przyrodniczego w Drozdowie

21 czerwca 2013 roku odbyła się wycieczka szkolna do muzeum przyrodniczego położonego w Drozdowie, na terenie największego w Polsce terenu bagiennego- Biebrzańskiego Parku Narodowego.  Uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z paniami opiekunkami (panią Radulską i panią Zdrodowską) mieli okazję zobaczyć dworek, w którym mieszkała kiedyś rodzina Lutosławskich, a w którym dziś znajduje się muzeum. Poroża, skóry dzików i wilków, wypchane ptactwo, bobry, gronostaje, jenoty czy łosie, wybrane rośliny pod mikroskopem oraz akwaria z rybami z całego świata- między innymi właśnie to można znaleźć w Drozdowie. Na koniec wycieczki pani przewodnik pokazała nam rzeźby znajdujące się w ogrodzie. Ponadto mieliśmy możliwość przejścia się po kładce i podziwiania cudów przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego. Wyprawa do muzeum przyrodniczego zachwyciła nawet największych maruderów, którzy z początku wcale nie chcieli jechać, a na koniec nie mieli ochoty wracać do szkolnej ławy.

Katarzyna Pruszyńska, Izabella Jankowska