Wycieczka do Muzeum Podlaskiego

To już nasza kolejna wycieczka w tym roku szkolnym. Tym razem wybraliśmy się do Muzeum Podlaskiego pod opieką pań: Elżbiety Brzozowskiej, Doroty Grochowskiej - Gierałtowskiej i Wioletty Litwińczuk. Białystok przywitał nas piękną, zimową aurą, mnóstwem białego puchu  i pięknych „bajkowych” drzew. W Ratuszu zaproszono nas do zwiedzania Galerii Malarstwa Polskiego oraz na zajęcia interaktywne. Odbyliśmy podróż w tajemniczą i niezwykłą krainę kolorów. Dowiedzieliśmy się, że barwa jest jednym z najważniejszych środków wyrazu w malarstwie. Podczas zajęć utrwaliliśmy sobie wiadomości dotyczące barw podstawowych, pochodnych, ciepłych i zimnych. Odkryliśmy tajemnice operowania kolorem przez dawnych mistrzów. Dowiedzieliśmy się, jak namalować obraz trójwymiarowy na płaskiej powierzchni oraz jak stworzyć obraz wesoły lub smutny przy pomocy odpowiednich barw. Później sami byliśmy malarzami; w wielkim skupieniu i zaangażowaniu stworzyliśmy barwne prace, które zostaną przesłane pocztą do naszej szkoły. Na zakończenie naszej wycieczki pojechaliśmy do baru McDonald’s, a następnie wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była wspaniała.

Uczniowie klasy IIa i IIb z wychowawczyniami.