Wojewódzkie Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2015/2016

Dnia 1 października 2016 roku w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku odbyło się uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Podlaskiego. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miast, powiatów i gmin oraz dyrektorzy i nauczyciele najbardziej usportowionych szkół województwa podlaskiego. Uroczystość otworzył i wszystkich przywitał Prezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej - Pan Kazimierz Gwiazdowski. Pośród zaproszonych gości, którzy uroczystość zaszczycili swoją obecnością byli miedzy innymi:
 - Dyrektor Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego Pan Wiesław Żyliński,
 - Wiceprezes Podlaskiej Federacji Sportu Pan Jan Zalewski,
 - Wiceprzewodniczący Rady Miasta Białegostoku Pan Kazimierz Dudziński,
 - Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Białegostoku Pan Zbigniew Brożek,
 - Przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Ewa Piotrowska-Lipska.
 Po uroczystym przywitaniu gości Wiceprezes PWSZS Pan Marek Sadowski przedstawił oficjalne wyniki współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, szkół podstawowych małych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, gmin wiejskich, gmin miejskich i powiatów. Przedstawicielom wyróżnionych szkół, gmin i powiatów wręczono puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.  Całą uroczystość uświetniły występy: Akademii Koszykówki „Młode Żubry” oraz Klubu „Żubry” z Białegostoku pod kierownictwem Pana Mariusza Bartoszewicza; oraz mistrzów świata formacji perform dance - zespołów „Atom mini” i „Atom - UKS „Hubal” Białystok pod kierownictwem Pani Edyty Jarończuk.
W wydarzeniu tym wzięła udział  Pani Dyrektor Danuta Wyszyńska, Pan Marek Kaczyński Wójt Gminy Nowe Piekuty wraz z nauczycielami wychowania fizycznego  Iwoną Ciborowską i  Grzegorzem Grabowskim.

W minionym roku szkolnym uczniowie szkoły podstawowej osiągnęli wiele sukcesów sportowych, dzięki którym możemy  szczycić się II miejscem w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół Małych, II miejscem Dziewcząt i Chłopców w Sporcie  Szkolnym  Małych Szkół Podstawowych Województwa Podlaskiego w roku szkolnym 2015/2016

Pan Wójt odebrał Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego za III miejsce w Wojewódzkiej Klasyfikacji Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego w sporcie dzieci i młodzieży szkolnej.

GRATULACJE!!!