V SZKOLNY KONKURS NA WYPRACOWANIE HISTORYCZNE O TEMATYCE SYBIRACKIEJ

W roku szkolnym 2013/2014 w konkursie uczestniczyło aż 62 uczniów Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach. Gimnazjaliści pisali wypracowania dotyczące warunków mieszkalnych podczas pobytu na Sybirze lub przebiegu zesłania w kwietniu 1940 roku. W ten sposób pogłębiali wiedzę o patronie szkoły.

Laureatami konkursu zostali Jakub Olędzki (kl. IB) oraz Konrad Jakub Żochowski (kl. IIB). Na wyróżnienie zasługują prace: Anety Brzozowskiej (kl. IIIA), Patrycji Ciborowskiej (kl. IIA), Karoliny Dominiak (kl. IIB), Martyny Godlewskiej (kl. IA), Anny Kostro (kl. IIB), Magdaleny Kozłowskiej (kl. IIIA), Małgorzaty Krasowskiej (kl. IIA), Agnieszki Mioduszewskiej (kl. IA), Rafała Niemyjskiego (kl. IIIB), Katarzyny Pruszyńskiej (kl. IIIB), Emilii Sienkiewicz (kl. IIIA).

Opiekun Klubu Wnuka Sybiraka w Nowych Piekutach – Jan Pogorzelski