ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

SPRAWOZDANIE Z IMPREZY CZYTELNICZEJ ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
ODBYTEGO W DNIU 25 LISTOPADA 2013r.

      Pluszowe misie – miękkie, puchate i miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od ponad 100 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu.
W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada.  I dlatego właśnie w tym dniu odbyła się bibliotece Zespołu Szkół  w Nowych Piekutach impreza czytelnicza  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Adresatami byli uczniowie  klas 0 oraz dzieci z grupy 4 i 5 latków z Punktu Przedszkolnego „Wesoły Promyk”. W tym dniu dzieci do szkoły przyszły ze swoimi ulubionymi pluszakami należy przyznać, że uczniowie mile nas zaskoczyli nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia.
Salę w której odbywała się impreza przyozdobiły sylwetki misiów malowane specjalnie na tę okazję. W działalności biblioteki szkolnej jak i w szkole światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony był po raz pierwszy, ale spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na spotkaniu przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich, a także zapoznano wszystkich z historią powstania tego święta w formie prezentacji multimedialnej. W ramach ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” pani wicedyrektor Maria Łapińska przeczytała dzieciom fragment opowiadania pt.” Sary zielony miś”. Wszystkie przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka. Uczniowie obejrzały również krótki film pt. „Beniamin w bibliotece”, uczestniczyły w wielu konkursach np.: przejście po kładce z misiem, wyścigi papierowych misiów, nadmuchiwanie balonika itp. Nauczyły się wielu krótkich piosenek, wierszyków i wyliczanek. Na koniec każda grupa uczestników imprezy otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodkości. Dzieciom podobała się również nasza impreza. Na pamiątkę wszyscy zrobiliśmy zdjęcie ze swoimi przyjacielami.  

Opracowała: A. Piekutowska

Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach
Realizacja:AKTIZ