Ślubujemy...

Dnia 27.X.2016r. uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystość została rozpoczęta przywitaniem zaproszonych gości. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowaną część artystyczną. Z wielkim przejęciem powtarzali słowa ślubowania. Emocje i wzruszenie towarzyszyło im podczas pasowania na uczniów. Tegoroczna uroczystość różniła się od tych z lat ubiegłych tym, iż pasowanych na uczniów było tylko pięcioro dzieci. Pozostała siedemnastka uczniów, którzy w tym roku szkolnym kontynuują naukę w klasie I, dzielnie wspierała i towarzyszyła swoim koleżankom i kolegom. Pani Dyrektor skierowała serdeczne życzenia do dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą.  Ciepłe słowa skierowała również do rodziców gratulując im wspaniałych pociech i licząc na owocna współpracę. Życzenia wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do zgłębiania wiedzy pierwszoklasiści otrzymali również od zaproszonych gości.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słowniczki ortograficzne. Przedstawiciele samorządu obdarowali uczniów upominkami.

Uroczystość została utrwalona na pamiątkowym zdjęciu,  po czym uczniowie z rodzicami, wychowawcą i zaproszonymi gośćmi spotkali się na słodkim poczęstunku.

                                         Małgorzata Markowska – wychowawczyni kl. I

Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach
Realizacja:AKTIZ