OPŁATEK SYBIRAKÓW

Hej Sybiracy, zbierzmy się dzisiaj u stajenki progu,

By za cudowne nas ocalenie podziękować Bogu ...

6 stycznia 2015 r. grupa uczniów Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach wraz z Panią Dyrektor Danutą Wyszyńską i opiekunem Klubu Wnuka Sybiraka Panem Janem Pogorzelskim uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym Koła Związku Sybiraków w Wysokiem Mazowieckiem. Po Mszy świętej odprawionej w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem Sybiracy, zaproszeni goście, młodzież wysłuchali  Hymnu Sybiraków.  Zebranych powitała Pani Prezes Koła Danuta Łętowska, a potem przemówił Ksiądz Dziekan Prałata Ryszard Niwiński. Wszyscy w serdecznej atmosferze podzielili się opłatkiem i wzajemnie złożyli świąteczne i noworoczne życzenia. Podczas poczęstunku uczennice naszej szkoły zaśpiewały kilka kolęd. Sybiracy byli wdzięczni naszej młodzieży za pamięć i aktywny udział w uroczystości.