Majowa łąka dla Mamy...

DzieńMatkiw naszej szkole- Majowa łąka dla Mamy...

 

Do tej niezwykle ważnej uroczystości dzieci  z naszej szkoły przygotowywały się bardzo solidnie, a to wszystko dlatego, że każdy mały człowiek chciał zrobić przyjemność Najukochańszej z Mam - tej własnej!

Akademia rozpoczęła się 30 maja 2017 roku punktualnie o godzinie 11.00. Mamy wszystkich przedszkolaków i uczniów z klas I-III zgromadziły się w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Nowych Piekutach. Większość Mam nie zapomniała zabrać ze sobą urządzeń do utrwalania tego wydarzenia i skrzętnie z nich korzystała.

Pani Danuta Wyszyńska Dyrektor Zespołu Szkół powitała zaproszone Mamy i całą społeczność szkolną. Następnie złożyła serdeczne życzenia wszystkim Mamom i oddała głos dzieciom, które przygotowały część artystyczną.  Jako pierwsi swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali uczniowie klas drugich.  Z solowym koncertem akordeonowym wystąpił Adaś Rybicki z klasy II a. W dalszej części odbyły się popisy  wszystkich grup przedszkolaków. Na twarzach Mam pojawiał się wyraz zachwytu, a u niektórych łezka  wzruszenia. Klasa pierwsza i obie klasy trzecie zaprezentowały swoje umiejętności wokalne śpiewając piosenki dla Mamy, o Mamie i o Rodzinie. Akcentem dominującym uroczystości był taniec - swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dwie grupy uczęszczające na zajęcia Zumby. Pani instruktorka zaprosiła również do wspólnej zabawy ruchowej przy muzyce wszystkie Mamy. Występy uatrakcyjniały piękne stroje. Nie zabrakło też  grupy uczącej się tańca towarzyskiego. Mamy mogły  podziwiać "profesjonalny" występ Macieja Jabłońskiego
z partnerką z innej szkoły w składance utworów tanecznych. Na zakończenie części artystycznej dzieci zaśpiewały Mamom "Sto lat", uściskały swoje Mamy, wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.

To dla Was Kochane Mamy dzieci recytowały wiersze, śpiewały, tańczyły i grały. Uroczystość się udała, zostanie na długo w pamięci nie tylko Mam, ale również ich pociech.  

                                                                                  Uczniowie klasy IIIa

Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach
Realizacja:AKTIZ