Lekcja przyrody w terenie

Dnia 6 czerwca 2014r. klasy szóste uczestniczyły w zajęciach terenowych, które odbyły się w Narwiańskim Parku Narodowym z panią Jadwigą Radulską Kostro –nauczycielem przyrody  i Reginą Szymborską – wychowawczynią.

Prowadzącym zajęcia był miły Portugalczyk, pan Joao Matos Da Costa. Na początku przeprowadził krótki quiz dotyczący życia owadów, w szczególności motyli i ważek. Następnie wytłumaczył nam, jak wyglądają ważki i jak należy je łapać, aby nie wyrządzić im krzywdy. Po teorii przyszedł czas na praktykę.    Zostaliśmy wyposażeni w sprzęt do łapania owadów. Każdy chwycił plastikowy pojemnik, siatkę i ruszył na ,,połów’’ ważek. Po obfitych łowach rozmawialiśmy o znaleziskach. Na koniec pracowitego, ale przyjemnego dnia rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Po posiłku pełni energii wdrapaliśmy się na wieżę widokową, z której podziwialiśmy uroczą dolinę Narwi. Następnie odbyliśmy krótki spacer kładką edukacyjną i mogliśmy z bliska przyjrzeć się osobliwościom Narwiańskiego PN. Około południa wróciliśmy do szkoły.  Zajęcia terenowe okazały się naprawdę interesujące i bardzo zabawne. Pan Joao Matos Da Costa był z nas zadowolony. Stwierdził, że jesteśmy zdyscyplinowaną i zorientowaną w temacie grupą.

Autorzy, członkowie koła przyrodniczego:
Brzozowska Weronika, Gierałtowska MartynaMajewska Izabela, Przeździecka Natalia