Konkurs Recytatorski "Ulubione wiersze Jana Brzechwy"

W klasie IIIa w dniu 2 marca 2017r. odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem była popularyzacja poezji Jana Brzechwy. W przygotowaniach i w trakcie uroczystości aktywnie uczestniczyli Rodzice uczniów. Do rywalizacji przystąpiło 18 uczestników.  Każde dziecko samodzielnie wybrało swój ulubiony wiersz. Rodzice zadbali o odpowiednie przygotowanie rekwizytów, wzbogacających efekt recytacji. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem  zaproszonych gości piosenką "Tańcowały witaminki".  Następnie Komisja w składzie: Pani Elżbieta Brzozowska, Pani Monika Łapińska i Pani Wioletta Litwińczuk uważnie słuchała recytacji. Natomiast obecna na spotkaniu Pani Maria Łapińska Wicedyrektor Zespołu Szkół, Rodzice i wychowawczyni mocno wspierali brawami małych artystów. Gdy komisja udała się na naradę Rodzice również chętnie zabrali się za piękne, wyraziste czytanie wierszy Jana Brzechwy. Oczywiście znalazł się czas na słodki poczęstunek , swobodne rozmowy i przemyślenia. Po długiej naradzie Komisja ogłosiła wyniki:

• III miejsce - Paulina Gołębiewska
  • II miejsce - Kinga Wojno
  • I miejsce - Julita Mystkowska

Wszyscy uczniowie bardzo się starali, a Rodzice przeżywali występy trzecioklasistów równie mocno. To właśnie oni postarali się, aby wszystkie dzieci otrzymały piękne książki w nagrodę za uczestnictwo w konkursie. Impreza bardzo się udała i na długo zostanie w pamięci dzieci i Rodziców jak również uczestniczących nauczycieli.

Wychowawczyni: Bogusława Osiekowicz