Ślubowanie klas pierwszych gimnazjum

17 września 2015r., na 4 godzinie lekcjyjnej odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach. Uroczystość miała miejsce na korytarzu w gimnazjum poświęconym patronowi szkoły.

Na ślubowanie zaproszeni zostali: Panie Dyrektor Danuta Wyszyńska i Maria Łapińska,  nauczyciele, pracownicy obsługi, oraz pozostali uczniowie gimnazjum. Uroczystość, prowadzoną przez pierwszoklasistów i ich wychowawczynie - Panią Dorotę niemyjską oraz Panią Agnieszkę Saniewską, rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem Marszu Sybiraków - hymnu szkoły. Przywitano wszystkich gości po czym oddano głos Pani Dyrektor. Następnie odbyło się ślubowanie na sztandar i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów przez Panią Dyrektor. Życzenia nowo przyjętym w poczet uczniów pierwszakom złożyły wychowawczynie oraz przedstawiciele SU.

Uczniowie w prezencie od wychowawców i Rady Rodziców dostali pamiątkowe dyplomy i książki.  Po uroczystości ślubowania przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez klasy I i ich wychowawczynie. Akademia była hołdem złożonym Sybirakom.

Po południu odbyły się otrzęsiny i dyskoteka z okazji ślubowania pierwszoklasistów.

Uroczystość na pewno zostanie w pamięci ucznów na długi czas.