KILOMETRY DOBRA

Głównym celem kampanii „Kilometry Dobra” jest przebudowa Ośrodka „CARITAS BLIŹNIM” k/ Nowogrodu, w którym wypoczywa około 3000 dzieci w każdym sezonie wakacyjnym. Każdego roku z wypoczynku korzystają również uczniowie naszej szkoły.Wykonanie kuchni i stołówki dla dzieci jest w tym roku sprawą priorytetową ze względu na standardy bezpieczeństwa oraz naszą misję wśród dzieci i młodzieży odnośnie zasad dobrego wychowania zwłaszcza przy stole, aby każdy posiłek był rodzinną ucztą a radość ze wspólnego przebywania podczas posiłku dawała energię na przezwyciężanie dziecięcych problemów! Nasza szkoła  po raz pierwszy przyłączyła się do tej kampanii.

Dlaczego „ Kilometry Dobra”

„Dobro”, ponieważ głównym przesłaniem akcji jest pomoc potrzebującym. Wszystkie zebrane pieniądze trafią do konkretnych organizacji partnerskich i zostaną przeznaczone na ich cele.

„Kilometry”, ponieważ na kilka dni przed finałem kampanii, organizacje zamieniają zbierane przez 3 miesiące pieniądze na złotówki i układają je w ciągi monet. W ten sposób udowadniamy, że dobro można zmierzyć.

Liczymy na wsparcie wszystkich mieszkańców naszej gminy i z góry za nie dziękujemy.