II wieczór poezji i myśli

,,Miłość to najczęściej spotykany temat w literaturze, malarstwie, filmie. Jest istotnym elementem życia każdego człowieka […]" - tymi słowami 28 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Nowych Piekutach zostali powitani przybyli goście na II Wieczór poezji i myśli, którego pomysłodawczynią, a zarazem organizatorką była pani Anna Żochowska. Gimnazjaliści w przepięknej jesiennej scenografii, wśród świec, w strojach z różnych epok, recytowali wiersze, m.in.  Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Leopolda Staffa i wielu innych poetów. W programie był też  występ uczennicy grającej na klarnecie oraz popis wokalny trzech naszych gimnazjalistek. Niewątpliwym sukcesem organizatorów było również zaangażowanie rodziców, by zaprezentowali swoje ulubione wiersze o miłości przed publicznością. Gościem specjalnym tego wieczoru  był Pan Janusz Laskowski, znany z takich utworów jak „Żółty liść” czy „Beata z Albatrosa”. Uświetnił on wieczór krótkim występem, który podobał się nie tylko rodzicom, ale także  młodzieży, która wspólnie z panem Januszem śpiewała jego przeboje. Wieczór ten pozostanie na długo w pamięci uczniów oraz przybyłych gości, ponieważ był to wieczór pełen niespodzianek i wzruszeń. Liczymy, że ziarno poezji zasiane tego wieczoru, zakiełkuje i wyda owocny plon.