EKSTREMALNE ZOO SAFARI

3 czerwca 2014 roku uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej pod opieką  swoich wychowawczyń Pani Małgorzaty Markowskiej i Pani Doroty Grochowskiej - Gierałtowskiej oraz Pani Zofii Kostro i Pani Marii Łapińskiej uczestniczyli w wycieczce na Mazury. W drodze do miejscowości Okrągłe podziwiali piękne krajobrazy Krainy Tysiąca Jezior oraz poznali wiele legend związanych z założycielami mijanych po drodze miast. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła jazda samochodami terenowymi po niezwykłym parku Zoo Safari. Ciekawostką jest, że na obszarze o powierzchni 100 hektarów żyją 24 gatunki zwierząt. Najbardziej w pamięci dzieci utkwiło karmienie lam, koników i kóz. Po zwiedzeniu parku, dzieci miały chwilę relaksu na placu zabaw Bajdocja. Następnie w Rucianem Nidzie czekał na nas statek wycieczkowy Faryj, który zabrał nas na godzinny rejs po Jeziorze Nidzkim. Dla wielu uczniów była to pierwsza podróż statkiem. Pan kapitan ciekawie opowiadał o mijanych po drodze miejscach i żyjących tam zwierzętach. Nie obyło się również bez zwiedzenia wszystkich pomieszczeń, jakie znajdowały się na statku. Wielu chłopców zdecydowało, że w  przyszłości zostanie marynarzami. Po powrocie z rejsu wyśmienicie smakowały kiełbaski upieczone w portowej Tawernie. Wróciliśmy trochę zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.