DZIEŃ SYBIRAKA W ŁOMŻY

17 września 2014 r.  Dyrektor Zespołu Szkół w Nowych Piekutach Danuta Wyszyńska, opiekun Klubu Wnuka Sybiraka Jan Pogorzelski oraz poczet sztandarowy Gimnazjum w Nowych Piekutach uczestniczyli w obchodach Dnia Sybiraka zorganizowanych przez Zarząd Oddziału Związku Sybiraków i władze samorządowe Łomży. O godzinie 15.00 w całym mieście zawyły syreny w celu przypomnienia 75. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Następnie rozpoczęła się Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego celebrowana przez JE Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, a osoby zasłużone w upamiętnianiu idei sybirackiej zostały uhonorowane odznaczeniami. Hołd zmarłym zesłańcom i innym ofiarom sowieckich represji oddano składając kwiaty i stawiając znicze pod Pomnikiem Sybiraków. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek z udziałem Sybiraków i zaproszonych gości.