DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 XI 2014r. roku obchodziliśmy w naszej szkole  po raz drugi Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uroczystość zorganizowała biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielami przedszkola w ramach ogólnopolskiej akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Adresatami były dzieci  z klas O oraz grupa 3-latków, 4-latków i 5-latków. Tematem przewodnim tegorocznego święta był PRZYJACIEL. Po śniadaniu wszystkie grupy zebrały się w świetlicy szkolnej i rozpoczęła się wesoła zabawa. Kilka dni wcześniej, przygotowując się do tego wyjątkowego dnia, dzieci poznały historię powstania pluszowego misia. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Wszyscy uczniowie mile nas zaskoczyli. Nie było chyba w szkole tego dnia osoby, która przyszłaby bez swojego przyjaciela Misia. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Ilość pluszowych przyjaciół w tym roku była imponująca. Największe Misie nagrodziłyśmy słodyczami. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia ze swoimi  przyjaciółmi. Zaproszonym gościem, który czytał bajkę „O Zbychu i jego przyjacielu misiu” była p. dyr. Maria Łapińska. Która po przeczytaniu bajki rozmawiała z dziećmi o prawdziwej przyjaźni i o tym czy warto mieć przyjaciela. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania, następnie poszczególne grupy zaprezentowały swoje pluszaki przy śpiewie wybranej piosenki. Były także tańce z maskotkami, konkursy, recytacje wierszy i przygotowanych piosenek przez poszczególne  grupy przedszkolaków, zabawa „Gdzie jest miś?”. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną o Misiu oraz obejrzały krótki film animowany pt.” Beniamin w bibliotece”. Czas ten upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. My dorośli także powróciliśmy pamięcią do swojego dzieciństwa. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodkości w postaci lizaków i batoników. Stwierdziliśmy również zgodnie ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.