1 – 2 kwietnia 2016 r. – PIELGRZYMKA TRZECIOKLASISTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

Uczniowie klas IIIA i IIIB Gimnazjum im. Sybiraków w Nowych Piekutach pod opieką Pani Reginy Szymborskiej i Pana Jana Pogorzelskiego udali się z pielgrzymką na Jasną Górę. W ten sposób chcieli zawierzyć Bogu i Matce Najświętszej swoje przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz prosić o natchnienia Ducha Świętego podczas zbliżających się egzaminów gimnazjalnych i przy wyborze szkół ponadgimnazjalnych. Uczcili też 11. rocznicę śmierci Świętego Jana Pawła II. W trakcie pielgrzymki młodzież uczestniczyła w nabożeństwach odprawianych w Kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej i w Bazylice Jasnogórskiej oraz odbyła Drogę Krzyżową na Jasnogórskich Wałach. Trzecioklasiści poznali też historię Sanktuarium i jego znaczenie w dziejach ojczystych. Gimnazjaliści zwiedzili: Skarbiec, Muzeum 600-lecia, Arsenał, Skarbiec Pamięci Narodu w Bastionie św. Rocha, Wieżę, Salę Rycerską, Kościół pw. Świętej Barbary. Zamówiono również Mszę św. w intencji „O wsparcie Matki Bożej przy podejmowaniu życiowych decyzji przez gimnazjalistów z Nowych Piekut”. Zostanie ona odprawiona w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej 9 kwietnia 2016 r. o godz. 15.30.

Szkoła Podstawowa im. ks. Rocha Modzelewskiego w Nowych Piekutach
Realizacja:AKTIZ